top of page

PRESS

Prof. Dr. Yelda Özsunar, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra aynı Üniversite’de Radyoloji ihtisasını tamamladı. Kopenhag Üniversitesi,  ABD' de Yale, ve Harvard Üniversiteleri Tıp Fakültelerinde ve İngiltere Londra Great Ormond Street Hospital, Oxford Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliğinde Nöroradyoloji (Beyin Görüntüleme) alanında, akademik ve bilimsel çalışmalar yaptı.

 

Halen profesör  olarak çalıştığı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesinde,  ve Hemşirelik Fakültesinde dekan olarak çalışmaktadır. Avrupa Nöroradyoloji Yeterlilik Sertifikalı Prof. Dr. Özsunar’ın çoğulukla beyin görüntüleme ve nörobilim alanında olmak üzere verdiği çolk sayıda ulusal ve uluslararası konuşması, SCI’da indekslenmiş ve basılmış 73 adet uluslararası bilimsel makalesi, “Beyin Tümörleri Görüntüleme Atlası” ve “Universal Symphony” adlı uluslararası iki kitabı, hakemli dergilerde yayınlanmış 25’in üzerinde ulusal yayını, yayınlanmış birçok bilimsel kitap bölümü, kitap çevirisi, 1400’ün üzerinde SCI ve 1600’ün üzerinde Google Akademik’de kayıtlı atıfı bulunmaktadır.

 

Dr. Özsunar son yıllarda bütüncül Tıp ile ilgili eğitimler almış, akademik çalışmalar yapmıştır. Sağlık Bakanlığı GETAT eğitimleriyle Hipnoz, Ozon ve Proloterapi sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Dr. Özsunar'ın ‘Hipnozda Nörobilimsel ve Klinik Yaklaşımlar’ adlı ulusal bir kitabı, çok sayıda gazete ve dergide yayınlanmış popüler bilim, çevre ve bilim felsefesi konularında yazılmış köşe yazıları mevcuttur. Prof. Dr. Özsunar Avrupa Birliği COST projesi Glioma MR 2.0'da yönetim komitesinde çalışmaktadır. Avrupa Nöroradyoloji Derneği Board eğitimleri veya sınavlarında eğitici ve sınav görevlisi olarak görev almaktadır. Dr. Özsunar, ADÜ Teknokent’de kurucusu olduğu Evrensel Senfoni Sağlık Bahçesi Biyoteknoloji şirketinde bilimsel araştırma ve ARGE faaliyetlerini sürdürmektedir.

52103.jpg

KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger ve girişimciler, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti. Vali Aksoy, "2022 yılı içerisinde 1421 işletmeye KOSGEB tarafından 80 milyon 420 bin lira civarında...

read all >

aydindaki-girisimciler-vali-aksoyla-bulustu-325368-01e99202b7d0c0067df1b3da211900c9-001.jp
AYDIN'DAKİ GİRİŞİMCİLER VALI AKSOY'LA BULUŞTU
m-001.jpg

KOSGEB'den 80 milyonluk destek

Avrupa KOBİ Haftası nedeniyle girişimcileri ağırlayan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, 2022 yılında KOSGEB tarafından bin 421 işletmeye 80 milyon 420 bin liralık destek sağlandığını bildirdi. Vali Aksoy, daha çok üreten ve ihracat yapan işletmelerin sayısını artırmayı hedeflediklerini bildirdi

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Avrupa KOBİ Haftası nedeniyle Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürü Sadullah Dülger ve beraberindeki girişimcileri ağırladı. Vali Aksoy, 2022 yılında KOSGEB tarafından bin 421 işletmeye 80 milyon 420 bin liralık destek sağlandığını açıkladı.

read all ->

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi.png

Adnan Menderes University     NEWS

Kütüphanemiz Koleksiyonu Akademisyenlerimizin Bağışladığı Kitaplarla Zenginleşiyor

27 Ağustos 2021 Cuma - Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yelda Özsunar, ortak editörü olduğu "Atlas of Clinical Cases on Brain Tumor Imaging" ve "Hipnozda Nörobilimsel ve Klinik Yaklaşımlar" adlı kitapları, Üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesine 23 Ağustos 2021 tarihinde bağışladı.

 

Kitaplardan araştırmacıların ve öğrencilerin faydalanmasını temenni ettiğini belirten Prof. Dr. Yelda Özsunar, Üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesinin zengin koleksiyonu ile birçok kişiye fayda sağladığını ifade etti.

read all

Sabah/haberler/...

Nefese adanmış şarkılar

Usta besteci ve kanun sanatçısı Göksel Baktagir yeni albümü Şifa’da müziğin iyileştirici gücüne vurgu yapıyor. Korku, Nefes, Bağışıklık Sistemi gibi isimler verdiği enstrümantal şarkılarla ruhlara şifa dağıtıyor...

...- Şifa albümü aslında benim de içinde olmaktan büyük bir mutluluk duyduğum, çok kıymetli bir proje olan Evrensel Senfoni projesinin enstrümantal olarak versiyonunun adıdır. Bu nedenle bu bestelerin oluşumunun ilk sürecinden bahsettiğim kitabımdaki notlarımı aktarmak isterim. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim dalında öğretim üyesi ve hemşirelik fakültesi dekanı olarak çalışan Prof. Dr. Yelda Özsunar Dayanır ile birlikte kendisinin yazmış olduğu Evrensel Senfoni/Farkındalık İyileştirir kitabında yazdığı şiir ve hikâyelerle anlattığı konu başlıklarının müziklerini besteledim....

Nefese%20adanm%C4%B1%C5%9F%20%C5%9Fark%C

Göksel Baktagir

LOGO-GliMR.png

In the first edition of Researchers of the Month, two GliMR-stars of the core group are presented: Prof. dr. Yelda Ozsunar and Prof. dr. Patrícia Figueiredo.

Prof. dr. Yelda Ozsunar

Yelda, our STSM coordinator, is Neuroradiologist and currently doing research at the Dep. of Radiology, in the Aydin Adnan Menderes University.

Download%20(1)_edited.jpg

February 28, 2020

She focuses on diagnostic imaging for functional imaging of the brain, including perfusion and diffusion imaging. She published the ‘Atlas of Clinical Cases on Brain Tumor Imaging‘, which will be released during ECR.

Additionally, she published a book and a music album, ‘Universal Symphony’, explaining the effect of electromagnetic waves and sound on our perception with current literature, poems, stories and music. She tries to express her ideas and senses about ‘How does neuroscience look through the lens of a woman scientist’.

read all

bottom of page